Київ
Аптечна довідка

Йокс розчин, 50 мл

Код товару: 2463.6772

Очікується

Доставка
Київ
Самовивіз з аптеки
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом
Без перерв та вихіднихЗ 8:00 до 20:00
Основні властивості
Основні властивості
Алергікам
Алергікам
Алергікам з обережністю з обережністю
Діабетикам
Діабетикам
Діабетикам дозволено дозволено
Водіям
Водіям
Водіям дозволено дозволено
Вагітним
Вагітним
Вагітним заборонено заборонено
Годуючим матерям
Годуючим матерям
Годуючим матерям заборонено заборонено
Дітям
Дітям
дітям з обережністю з 6 років
Рецептурний відпуск
Рецептурний відпуск
Рецептурный отпуск без рецепта без рецепта
Температура зберігання
Температура зберігання
Температура хранения від 5 °С до 25 °С

Властивості препарату Йокс розчин, 50 мл

Основні

Діюча речовина
Торгівельна назва
Категорія
GTIN
8594737345913
Країна виробник
Чехія
Упаковка
По 50 мл у флаконі, по 1 флакону разом з мірним ковпачком у коробці.
Рецептурний відпуск
без рецепта
Температура зберігання
від 5 °С до 25 °С
Термін придатності
3 роки
Код Моріон
75144
Лікарська форма
Обполіскувач для горла, концентрат по 50 мл у флаконах № 1 разом з мірним ковпачком у коробці
Форма випуску
розчин
Кількість в упаковці
1
Об'єм
50 мл
Спосіб введення
орально
Виробник

Кому можна

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
дозволено
Водіям
дозволено
Вагітним
заборонено
Годуючим матерям
заборонено
Дітям
з 6 років
Написати відгук
avatar

Ви вже купували цей товар?

Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.

bonus
Тому, хто залишить перший відгук, ми нарахуємо50грн бонусівна наступні покупки, a також додатково1 грн за кожен лайк,який буде проставлений вашим відгукам! Максимальний розмір бонусів -100грн.Докладніше

Йокс розчин, 50 мл - Інструкція для застосування

Склад

діючі речовини: повідон йодований, алантоїн;

1 мл спрею містить 85 мг повідону йодованого, 1 мг алантоїну;

допоміжні речовини: левоментол, кислоти лимонної моногідрат, натрію цитрат, етанол 96 %, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Ополіскувач для горла, концентрат.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора злегка каламутна рідина червоно-коричневого кольору, нескінченно змішується з водою.

Фармакотерапевтична група

Лікарські засоби, які застосовують при захворюваннях горла. Антисептики. Код ATX R02A A20.

Фармакодинаміка

Повидон йодований, дезінфікуюча речовина, що відноситься до групи речовин, що містять йод, виділяє при контакті зі шкірою або слизовими оболонками органічний йод, має широкий спектр антимікробної дії за рахунок безпосереднього впливу на протеїни мікроорганізмів. Вона має частково бактерицидну дію на грампозитивні та грамнегативні коки і бацили, на деякі анаеробні бактерії, дріжджі або цукроміцети, прості віруси.

Препарат також містить алантоїн, який має протизапальну дію, за рахунок чого разом з повідон йодованим здійснюється терапевтичний вплив препарату.

Фармакокінетика

При місцевому нанесенні повідону йодованого на неушкоджену шкіру абсорбція йоду мінімальна. При застосуванні в порожнині рота має місце більш виражена системна абсорбція йоду, в результаті чого може виникнути інтерференція з тіреоідальніми функціями. Йод в організмі перетворюється в йодиди, які накопичуються, головним чином, в щитовидній залозі і виділяються переважно нирками, а також в невеликій кількості з випорожненнями, слиною, потом. Йодиди проходять через плацентарний бар'єр, проникають в грудне молоко.

Показання

Дезінфекція порожнини рота і горла при запальних і інфекційних захворюваннях: ангіна, фарингіт, тонзилофарингіт, тонзиліт, глосит і стоматит; в складі комплексного лікування з антибіотиками при стрептококової ангіні; перші симптоми гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Протипоказання

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • герпетиформний дерматит Дюринга;
  • гіпертиреоз, аденома або порушення функції щитовидної залози;
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • ниркова недостатність;
  • 2 тижні до і після обстеження або терапії за допомогою радіоактивного йоду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не рекомендується комбінувати препарат з іншими антисептичними засобами для ротової порожнини і глотки, в першу чергу - з перекисом водню.

Завдяки своїм окислювальним властивостям повідон йодований може вплинути на результати деяких діагностичних тестів, таких як виявлення прихованої крові в калі або сечі, або глюкози в сечі. Застосування препарату призводить до помилково-позитивних результатів Гемотест. Може вплинути на результати деяких діагностичних тестів (наприклад, сцинтиграфія щитовидної залози, визначення йоду, пов'язаного з білком, на вимір радіоактивного йоду) або може конкурувати з йодом, який застосовується для терапії щитовидної залози.

Застосування повідону йодированного слід уникати пацієнтам, які застосовують препарати літію, оскільки їх одночасне застосування може викликати синергічний гіпотиреоїдний ефект.

Повидон йодований не слід застосовувати одночасно з препаратами, що містять хлоргексидин, сульфадиазин срібла, через можливу часткову неактивність. Повидон йодований взаємодіє з сильними лугами, натрію тиосульфатом, натрію метабісульфіт і тіомерсалом, тому не можна застосовувати препарат одночасно з цими речовинами.

Всі взаємодії проявляються візуально знебарвленням розчину, що свідчить про зниження ефективності препарату.

Не слід застосовувати препарат одночасно з дезінфікуючими засобами, що містять ртуть; мазями, до складу яких входять ферменти, або бензойної настоянкою; препарат несумісний з окислювачами, солями лугів та речовинами з кислою реакцією.

Особливості застосування

Препарат призначений для прийому всередину: не слід ковтати препарат. Якщо протягом 3 діб стан хворого не поліпшується або спостерігається небажана дія, незвичайні відчуття, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Недоцільно одночасно застосовувати препарат з іншими антисептичними лікарськими засобами, призначеними для застосування в ротовій порожнині і горла.

При ларингіті препарат можна застосовувати тільки у виняткових випадках.

Препарат містить 18,6% етанолу.

Препарат застосовувати з обережністю хворим з печінковою недостатністю. У таких хворих може підвищуватися рівень трансаміназ, тому необхідно контролювати їх рівні в сироватці крові.

Застосування повідону йодованого може перешкоджати сцинтиграфії щитовидної залози. Не слід застосовувати повідон йодований протягом 1-2 тижнів до початку сцинтиграфії щитовидної залози.

Оскільки неможливо виключити розвиток гіпертиреозу, тривале (понад 14 днів) застосування повідону йодиованого або його застосування у великих кількостях пацієнтам (особливо літнього віку) з латентними порушеннями функції щитовидної залози допустимо тільки після ретельного співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Таких пацієнтів слід контролювати для виявлення ранніх ознак гіпертиреозу і належного обстеження функції щитовидної залози, навіть після відміни препарату (на термін до 3 місяців).

Препарат може залишити плями на слизовій оболонці порожнини рота, зубів, шкіри і одягу. Плями на слизовій оболонці, зубах і шкірі можна видалити алкоголем. Плями на одязі можна видалити за допомогою прання і полоскання з розведеним аміаком (нашатирний спирт), тиосульфатом натрію або водою з милом.

Якщо можливо, зубні протези і подібні конструкції слід видалити з рота до застосування препарату.

Не слід нагрівати препарат перед застосуванням, оскільки розпад активних речовин посилюється на світлі і при температурі вище 40 °С.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Застосування препарату не впливає на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає досвіду місцевого застосування повідону йодированного вагітним жінкам. У новонароджених, чиї матері місцево застосовували йод (після вагінального застосування перед пологами або нанесення на шкіру в період вагітності), спостерігався вроджений гіпотиреоз або зоб. Тому повідон йодований не можна застосовувати в період вагітності.

Йод може проникати в грудне молоко. Виявлені концентрації йоду в крові і сечі дітей, яких годували грудьми, були в багато разів вище концентрації, які спостерігались у їх матерів, які застосовували повідон йодований. Високі концентрації йоду в сироватці крові можуть привести до розвитку вродженого гіпотиреозу у дітей, яких годують грудьми, тому повідон йодований не можна застосовувати в період годування груддю

Спосіб застосування та дози

Спрей застосовувати місцево на слизову оболонку порожнини рота і глотки.

Дорослі та діти віком від 6 років.

Розведений розчин застосовувати для полоскання або промивання порожнини рота і глотки. Не слід ковтати розчин. Полоскати або промивати порожнину рота і глотку 10-15 мл розведеного розчину близько 30 секунд. Застосовувати 2-4 рази на добу, не більше 6 разів на добу, з інтервалом між двома додатками не менше 4 годин.

Для розведення використовувати питну воду температурою 18 °С у співвідношенні 1:20-1:40 (а саме: 2,5-5 мл при застосуванні мірного ковпачка або ½-1 чайної ложки на 100 мл води). Освітлення розчину означає зменшення його протимікробної активності.

Пацієнтам похилого віку і пацієнтам з печінковою недостатністю показані такі ж дози, що й дорослим.

Діти

Застосовувати для лікування дітей віком від 6 років.

Передозування

При правильном местном применении препарата в полости рта или глотки не наблюдалось случаи передозировки. Однако в случае проглатывания раствора йода развивалось острое отравление. Пациенты сначала чувствовали металлический привкус в полости рта, начиналось рвота, боль в желудке и диарея. В течение 1-3 суток наблюдалась анурия, отек голосовой щели с последующей асфиксией, аспирационная пневмония или отек легких. В некоторых случаях наблюдался сосудистый коллапс.

Лечение симптоматическое и сначала включает стандартные меры, предотвращающие дальнейшей абсорбции в желудочно-кишечном тракте. Пациенту необходимо выпить молоко и заваренный крахмал. (Для заваривания крахмала взять 2 г крахмала в фарфоровую чашку и хорошо смешать с 8 мл прохладной чистой воды. Добавить 90 мл кипящей очищенной воды. Постоянно помешивая, подогревать смесь до кипения (0,5-1 минута) и держать, пока она не загустеет и не станет светлее. Охлаждать до комнатной температуры 25 °С и принимать. Если не повреждено пищевод, можно сделать промывание желудка. Кроме того, необходимо принять активированный уголь и 1-5% раствор тиосульфата натрия, обеспечивает восстановление йода в йодид. Специфического антидота нет.

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься.

Частота виникнення небажаних явищ оцінювалася за таким принципом: дуже часто (> 1/10), часто (≥ 1/100, <1/10), нечасто (≥ 1/1000, <1/100), рідко (≥ 1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000), включаючи окремі повідомлення.

З боку імунної системи: дуже рідко анафілактичний шок.

З боку шлунково-кишкового тракту: рідко: сухість у роті.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: рідко: реакції гіперчутливості, включаючи кропив'янку; дуже рідко: ангіоневротичний набряк. Також можливі свербіж, гіперемія.

Загальні порушення і зміни в місці введення: нечасто: печіння в місці застосування (особливо у дітей), сухість у роті.

Пошкодження, отруєння та ускладнення при проведенні процедури: йодизм (металевий присмак у роті, посилення слиновиділення, набряк очей, гортані, легенів, висипання на шкірі, шлунково-кишкові розлади, системні прояви у вигляді метаболічного ацидозу, гіпернатріємії, порушення функції нирок, діареї) після тривалого застосування.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл у флаконі, по 1 флакону разом з мірним ковпачком у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Вул. Остравско 305/29, Комаров, 747 70 Опава, Чехія.

Джерело інструкції

Інструкцію лікарського засобу взято з офіційного джерела — Державного реєстру лікарських засобів України.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.