Київ
Аптечна довідка

Вітамін С 500 таблетки жувальні зі смаком апельсина по 500 мг, 20 шт.

Код товару: 3333.1861

Очікується

Доставка
Київ
Самовивіз з аптеки
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом
Без перерв та вихіднихЗ 8:00 до 20:00
Основні властивості
Основні властивості
Алергікам
Алергікам
Алергікам з обережністю з обережністю
Діабетикам
Діабетикам
Діабетикам заборонено заборонено
Водіям
Водіям
Водіям дозволено дозволено
Вагітним
Вагітним
Вагітним заборонено заборонено
Годуючим матерям
Годуючим матерям
Годуючим матерям заборонено заборонено
Дітям
Дітям
дітям з обережністю з 14 років
Рецептурний відпуск
Рецептурний відпуск
Рецептурный отпуск без рецепта без рецепта
Температура зберігання
Температура зберігання
Температура хранения від 5 °С до 25 °С

Властивості препарату Вітамін С 500 таблетки жувальні зі смаком апельсина по 500 мг, 20 шт.

Основні

Діюча речовина
Торгівельна назва
Категорія
GTIN
4820005747252
Країна виробник
Україна
Рецептурний відпуск
без рецепта
Код АТС/ATX
A01.21.01
Температура зберігання
від 5 °С до 25 °С
Код Моріон
495069
Термін придатності
2 роки
Упаковка
По 10 таблеток в блістері
Форма випуску
Таблетки
Кількість в упаковці
20
Дозування
500 мг
Спосіб введення
орально
Виробник

Кому можна

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
заборонено
Водіям
дозволено
Вагітним
заборонено
Годуючим матерям
заборонено
Дітям
з 14 років
Написати відгук
avatar

Ви вже купували цей товар?

Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.

bonus
Тому, хто залишить перший відгук, ми нарахуємо50грн бонусівна наступні покупки, a також додатково1 грн за кожен лайк,який буде проставлений вашим відгукам! Максимальний розмір бонусів -100грн.Докладніше

Вітамін С 500 таблетки жувальні зі смаком апельсина по 500 мг, 20 шт. - Інструкція для застосування

Склад

Діюча речовина: ascorbic acid;

1 таблетка містить: аскорбінової кислоти 199,5 мг, натрію аскорбату 338,0 мг (у перерахунку на аскорбінову кислоту 300,5 мг);

допоміжні речовини: маніт (E 421), сахароза, натрію цикламат (Е 952), аспартам (E 951), кислота стеаринова (Е 570), кальцію стеарат, ароматизатор «Апельсин», кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник «Жовтий захід FCF» (Е 110).

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки від рожево-оранжевого до оранжевого кольору, двоопуклі. На одну з поверхонь нанесена риска. На поверхні таблеток допускаються вкраплення білого та яскраво-оранжевого кольору, наявність порошкоподібного нальоту та незначних пошкоджень.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни.
Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С). Код АТС а11g a01.

Фармакодинаміка

Вітамін С (аскорбінова кислота) належить до групи водорозчинних вітамінів.

Аскорбінова кислота необхідна для нормального функціонування і формування сполучних тканин, зокрема міжклітинної речовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь в гидроксилировании пролина і лізину в пептидного цепoчке. Аскорбінова кислота є частиною багатьох окисно-відновних реакцій в організмі та бере участь, наприклад, в метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норадреналіну, гістаміну і деяких ферментних систем, які беруть участь в синтезі ліпідів, протеїнів і в гидроксилировании карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінку капілярів і підвищує абсорбцію заліза.

Фармакокінетика

Аскорбінова кислота легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті та проникає в тканини. Найвища концентрація виявляється в надниркових залозах, гіпофізі та в кишкової стінки. Біотрансформується в печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота, яка виводиться з сечею. Виділення з сечею є ознакою насичення організму вітаміном С. Аскорбінова кислота проникає через плаценту і в грудне молоко. Її можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу.

Показання

  • Для лікування недостатності аскорбінової кислоти.
  • Забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С:
  • в період гострих респіраторних та інфекційних захворювань;
  • в період одужання після важких захворювань, оперативних втручань;
  • при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах, захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдний артрит), кровотечах (носові, легеневі, маткові);
  • при променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддісона; при пораненнях м'яких тканин, які в'яло загоюються; інфікованих ранах і переломах кісток.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та до інших компонентів препарату.
  • Схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, сечокам'яна хвороба.
  • Дитячий вік до 14 років.
  • З особливою обережністю слід призначати пацієнтам з порушенням метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз, таласемія).
  • Непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози.
  • Важкі захворювання нирок. Фенілкетонурія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Аскорбінова кислота зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну, посилює побічну дію саліцилатів (ризик виникнення кристалурії).

Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, глюкокортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси вітаміну С в організмі.

При одночасному застосуванні препарат зменшує хронотропное дію ізопреналіну.

У високих дозах препарат підвищує виведення мексилетину нирками.

Барбітурати та примідон підвищують виведення аскорбінової кислоти з сечею.

Препарат знижує терапевтичну дію нейролептиків (похідних фенотіазину), канальцеву реабсорбцію амфетаміну і трициклічних антидепресантів.

Ацетилсаліцилова кислота, пероральні контрацептиви, свіжі соки та лужні напої знижують абсорбцію препарату. При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою підвищується виведення із сечею аскорбінової та знижується виведення ацетилсаліцилової кислоти. Прийом ацетилсаліцилової кислоти знижує абсорбцію аскорбінової кислоти приблизно на третину, що вимагає відповідного збільшення дози вітаміну С.

Прийом вітаміну С разом з дефероксаміном підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в серцевому м'язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати через 2 години після ін'єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз у осіб, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь.

Високі дози аскорбінової кислоти впливають на резорбцію вітаміну В12.

Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етилового спирту.

Тетрацикліни при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.

При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює абсорбцію етинілестрадіолу зі шлунково-кишкового тракту. Подібний ефект стосується і алюмінію, тому це необхідно враховувати при одночасному лікуванні антацидами, що містять алюміній.

Особливості застосування

Процес всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при дискінезіях кишечнику, ентеритах, ахілії, глистової інвазії, лямбліозі. одночасне застосування лікарського засобу з лужним питтям зменшує всмоктування аскорбінової кислоти, тому його не слід запивати лужною мінеральною водою.

Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для пацієнтів з гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластної анемією.

Пацієнтам з високим вмістом заліза в організмі слід застосовувати лікарський засіб в мінімальних дозах.

Слід з обережністю застосовувати лікарський засіб пацієнтам із захворюваннями нирок в анамнезі.

Аскорбінова кислота посилює виділення оксалатів із сечею і підвищує ризик формування оксалатних каменів. При сечокам'яної хвороби добова доза аскорбінової кислоти не повинна перевищувати 1 г.

Не слід призначати великі дози лікарського засобу пацієнтам з підвищеним згортанням крові.

При застосуванні високих доз або при тривалому застосуванні лікарського засобу необхідно контролювати функцію нирок і рівень артеріального тиску у зв'язку зі стимулюючим впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів.

При тривалому застосуванні аскорбінової кислоти у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю за станом останньої.

Слід з обережністю застосовувати аскорбінову кислоту пацієнтам з прогресуючим онкологічним захворюванням, оскільки її застосування може ускладнити перебіг хвороби. Тривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її ренальний кліренс, внаслідок чого після відміни лікування може виникнути парадоксальна недостатність аскорбінової кислоти.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Не слід застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами, що містять аскорбінову кислоту.

Оскільки аскорбінова кислота чинить легку стимулюючу дію на центральну нервову систему, не рекомендується застосовувати в кінці дня.

Аскорбінова кислота як відновник може впливати на результати лабораторних досліджень (при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, сечової кислоти, креатиніну, неорганічних фосфатів, лактатдегідрогенази, активностітрансаміназ). Може бути негативним результат дослідження на наявність прихованої крові в калі.

1 таблетка жувальна лікарського засобу містить 39 мг натрію, тому пацієнтам, які дотримуються дієти з контрольованим вмістом натрію, слід з обережністю застосовувати цей препарат.

Лікарський засіб містить аспартам (Е 951) - джерело фенілаланіну, який становить небезпеку для хворих на фенілкетонурію. Містить барвник «Жовтий захід FCF» (Е 110), який може викликати алергічні реакції.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Застосування у період вагітності або годування груддю

Тривале застосування вітаміну з в підвищених дозах в період вагітності може негативно вплинути на розвиток плода. препарат в цьому дозуванні не призначений для застосування в період вагітності або годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймати всередину після їжі, розжовуючи таблетку.

Дорослим і дітям старше 14 років з лікувальною метою необхідно приймати по 1 таблетці (0,5 г) на добу. Термін лікування - 10-15 днів.

При гострих респіраторних та інфекційних захворюваннях для дорослих рекомендується прийом по 1-2 таблетки (0,5-1 г) на добу (в 2 прийоми) протягом 7-10 діб.

Далі - по ½ таблетки (0,25 г) на добу. Для отримання такої дози слід застосовувати таблетки з відповідним вмістом діючої речовини.

Термін лікування визначає лікар залежно від стану пацієнта, а також перебігу хвороби.

Діти

Дітям молодше 14 років препарат рекомендується застосовувати в іншій лікарській формі.

Передозування

Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться з сечею.

При тривалому застосуванні великих доз можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, порушення функції нирок, підвищення артеріального тиску і розвиток інших побічних ефектів, зазначених у розділі «Побічні реакції».

Побічні реакції

Шлунково-кишковий тракт: при застосуванні в дозі понад 1 г на добу - подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, нудота, блювота, діарея, спазми шлунка; з боку сечовидільної системи: поразка гломерулярного апарату нирок, ниркова недостатність, кристалурія, утворення уратних, цистинових і оксалатних каменів в нирках і сечовивідних шляхах; з боку імунної системи: іноді - екзема, кропив'янка, свербіж, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок при наявності сенсибілізації; з боку ендокринної системи: поразка інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену, аж до появи цукрового діабету; з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда; з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, тромбоз, гемолітична анемія, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров'яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів; з боку нервової системи: підвищена збудливість, стомлюваність, порушення сну, головний біль; з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді; загальні порушення: відчуття жару, ерозія зубної емалі, іноді - біль в спині.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блистері. По 2 блістера в упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепту.

Виробник

ПАТ "Хімфармзавод"Червона зірка"

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

61010, Україна, м. харків, вул. Гордієнківська, 1.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.

Також вас можуть зацікавити
Аскорбінка-КВ таблетки по 25 мг, 10 шт.
аскорбінова кислота
Київський вітамінний завод
iconБонусів 0.09
10.24грн
-6%
9.63грн
Шипшини сироп, 200 мл - Дон
Шипшина
Дон
iconБонусів 0.56
56.18грн
Шипшини сироп фл. 200мл №1
екстракт шипшини
Красота і здоров’я
iconБонусів 0.64
64.07грн
Аскорбінова к-та р-н д/ін. 5% амп. 2,0 №10
аскорбінова кислота
Лекхім
iconБонусів 0.6
64.69грн
-6%
60.81грн
Аскорбінова кислота табл. 0,5г №100
аскорбінова кислота
Фармаком
iconБонусів 0.72
72.93грн
Ацеровіт таблетки по 500 мг, 10 шт. - Баум Фарм
екстракт ацероли
Харківська ФФ
iconБонусів 0.93
99.00грн
-6%
93.06грн
Вітамін С + Д3 + цинк капсули, 30 шт.
Forsage Plus
iconБонусів 1.01
107.47грн
-6%
101.02грн