Алергікам | з обережністю |
Рецептурний відпуск | без рецепта |
Температура зберігання | від 5 °С до 25 °С |
Категорія | |
GTIN | 48200813 |
Упаковка | По 20 мл у флаконі, по 1 флакону в упаковці |
Рецептурний відпуск | без рецепта |
Температура зберігання | від 5 °С до 25 °С |
Спосіб введення | для зовнішнього застосування |
Код Optima | 8368 |
Первинна упаковка | Флакон |
Код Моріон | 21955 |
Об'єм | 20 мл |
Код АТС/ATX | C03.03.03 |
Форма випуску | Олія |
Виробник |
Алергікам | з обережністю |
Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.
Лимонна ефірна олія Ароматика – це ефірна олія, отримана зі шкірки свіжих плодів лимона. Яскраво-жовті ароматні цитрусові плоди здається наповнені самою енергією сонця. Лимон – найвідоміше джерело вітаміну С, наш незамінний помічник в сезон застуд, улюблена добавка до чаю і страв до риби. А його ефірна олія є справжнім джерелом краси, здоров'я і молодості. Олія вирішує велику кількість косметичних проблем, застосовується для догляду за жирною шкірою і волоссям. Вона стимулює ріст нових клітин шкіри, допомогає її розгладити та підвищити тонус в'янучої шкіри. Це прекрасний засіб для зміцнення нігтів. Лимонна ефірна олія може використовуватися як засіб для очищення та ароматизації повітря. Різноманіття яскравих цитрусових відтінків цієї олії подарує Вам бадьорість, безмежну свіжість і чудовий настрій. Іскристий і яскравий лимонний аромат допоможе легше адаптуватися до нових умов життя і підвищить тонус організму.
Метод виробництва ефірної олії лимона
Ефірна лимонна олія (Oleum Limonis) є однією з найбільш доступних, популярних і ефективних цитрусових олій. Її отримують паровою дистиляцією зі шкірки стиглих плодів лимона (Citrus limon (L.) Burm. fil.), сімейство Рутові (Rutaceae).
Походження рослини: Південно-Східний Китай, де культивується з найдавніших часів. Ботанічно лимон може походити від цитрона (Citrus medica Linnaeus) і лайма (Citrus aurantifolia Swingle). В дикому вигляді невідомий. Він введений в культуру в Південно-Східній і Південній Азії. Нині лимон культивують в основному в субтропічних країнах Європи, Північної та Південної Америки як харчову, пряно-ароматичну та ефіроолійну рослину. У Європі культивується з часів Римської Імперії, куди проник з Індії. Сировина для виробництва ефірної олії лимона ТМ Ароматика поставляється з Італії.
Властивості лимонної ефірної олії
Ефірна олія лимона має неповторний фруктовий запах свіжих лимонів, він освіжаючий, холодний, гіркуватий. У парфумерних та ефірних композиціях лимонні нотки – завжди верхні, швидко леткі тони.
На вигляд це рідина, що при охолодженні мутніє, глибокого світло-жовтого або зеленувато-жовтого кольору з характерним запахом лимона і гострим смаком.
Косметична користь лимонної ефірної олії
Лимонна олія високо цінується в дерматології, косметології та спортивному масажі. Її з успіхом застосовують для догляду за шкірою обличчя, тіла, волоссям і нігтями. Ефект від її застосування помітний з першого разу, а регулярне використання веде до позитивних змін шкіри обличчя.
Лимонна ефірна олія для обличчя корисна для шкіри жирного типу. В разі її застосування для шкіри схильної до сухості, необхідно точно дотримуватися дозування та використовувати мінімальну кількість олії. Так, наприклад, краплю олії лимона змішують з базовою оливковою олією. Такі олії допомогають наситити шкіру вологою і прибирають лущення шкіри. У випадку з проблемною і схильною до жирності шкірою, ефірна олія з лимона усуне зайву сальність, нормалізує виділення шкірного жиру, допоможе звузити пори.
Цей косметичний засіб стимулює зростання нових клітин шкіри, сприяє розгладженню вже наявних зморшків і підвищенню тонусу в'янучої або вже в'ялої шкіри. Тому застосування лимонної олії допомагає певною мірою уповільнити процес старіння епідермісу. Лимонна ефірна олія входить в кращі очищаючі ефірні олії, вона сприяє регенерації шкірного покриву. Застосовуючи цей продукт для обличчя можна істотно пом'якшити огрубілі ділянки шкірного покриву, відлущити його змертвілі клітини, підвищити тонус епідермісу.
Так само як і лимонний сік, олія лимона володіє відбілюючим ефектом, тому її можна застосовувати для боротьби з веснянками, зменшення пігментації. В результаті колір обличчя стає свіжим і рівномірним, а бліда і тьмяна шкіра може придбати більш здоровий вигляд. У разі невдалої засмаги лимонну ефірну олію можна використовувати для відбілювання шкіри.
Ароматна олія застосовується при целюліті. Її використовують в комбінації з базовою олією для антицелюлітного масажу та обгортань, а також додають в антицелюлітні ванни.
У складі крему для рук лимонна олія ефективно зміцнює нігті та підходить для їх освітлення. Це один з кращих косметичних засобів для догляду за руками. Так аромаванночки з подальшою аплікацією аромасуміші з лимонною ефірною олією та олією зародків пшениці додадуть вашим рукам аристократичний і доглянутий вигляд. Застосування лимонної ефірної олії також пом'якшує огрубілі ділянки шкіри на ліктях і колінах.
Лимонну олію для волосся рекомендують використовувати для усунення ламкості волосся. Це природний освітлювач волосся, який додасть локонам легкий платиновий відтінок і чудовий блиск.
Пам'ятайте, що ефірні олії, в тому числі й ефірна олія лимона, являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в чистому, нерозведеному вигляді не можна. Для косметичного використання їх слід розбавити у базовій жирній олії (олії-основі) або будь-якому іншому емульгаторі. Ефірні олії не розчиняються у воді, зате чудово розчиняються в жирі, молоці, кефірі, йогурті, воску, меду, солі.
Ефірна олія лимона в ароматерапії
Для зняття емоційної напруги (седативна дія) і підвищення тонусу ЦНС (бадьорить) – використовують випаровування ефірної олії лимона в аромалампі. Аромат цієї олії відновлює позитивний настрій, допомагає усунути відчуття тривоги, знімає напругу, розумову перевтому.
Підбадьорливий аромат лимона спонукає до творчості та активної діяльності, він освіжає, забезпечує приплив сил і позитивних мотивацій, спрямованих на удосконалення свого життя. Дослідження показали, що надаючи тонізуючий ефект, лимонний запах підвищує розумову працездатність на 50-60%, просвітлює розум і допомагає знайти ясність думки. Можна використовувати цитрусові ефірні олії для підвищення концентрації уваги. Практика показала, що кількість помилок друкарок і програмістів знижується на 54%, якщо робоче приміщення ароматизувати запахом лимона.
Крім того, ефірна олія з лимона є ароматичним адаптогеном, що дозволяє швидко пристосуватися до нових умов життя, наприклад, до кліматичних і соціальних змін.
Побутове застосування ефірної олії лимона
Ефірна олія лимона, взаємодіючи з молекулами різних забруднювачів домашньої атмосфери, може послужити Вам хорошу службу в якості ароматизатора приміщень для швидкого освіження, усунення запахів. Застосовуючи її в аромалампі, можна швидко позбутися від неприємних кухонних запахів і запаху тютюнового диму. Також можна додавати аромаолії у зволожувач повітря. Лимон і його олії добре відбиває харчові запахи на дерев'яному посуді.
Лимонна олія також є природним аналогом засобів від комарів, молі, домашніх мурах.
Поєднання лимона з оліями
Лимонна олія добре поєднується з оліями імбиру, кардамону, ладану, ялівцю, неролі, ромашки, сантала, фенхелю, евкаліпта. Комплементарні олії – олії хвойних рослин і олія іланг-ілангу, додавання якої усуває відтінок окисленого металу в нижньому тоні. Лимонна ефірна олія добре працює з лавандовою, неролієвою, евкаліптовою ефірними оліями, взятими в рівних пропорціях (для догляду за шкірою і волоссям), або з кипарисовою, геранієвою, бергамотовою в співвідношенні 1:1. Ці композиції можна застосовувати для збагачення косметичних засобів, масажу, ванн, ароматизації приміщення. А ось олія лимона в поєднанні з ефірними оліями ісоповою, майорановою і чайного дерева (1:1:1:1) дієва для ороговілих ділянок шкіри та для ламких нігтів.
Тільки для зовнішнього застосування. Тестувати індивідуально, не допускати передозування. При потраплянні олії в очі – промити великою кількістю води. Олія підвищує фотосенсибілізацію шкіри та входить у фототоксичні ефірні олії, у зв'язку з чим її не слід наносити на шкіру менше, ніж за 60 хвилин до прийому сонячних ванн. Не застосовувати при гіпотонії та одночасно з хіміотерапією.
Збагачення косметичних засобів: 3-6 крапель лимонної олії або її суміші з іншими оліями додати до 10 г (мл) основи (рослинної олії, крему, тоніка, маски, шампуню та ін.).
Масаж: 5-10 крапель лимонної олії або її суміші з іншими оліями додати до 1-3 столових ложок будь-якої рослинної олії (мигдалевої, персикових кісточок, виноградних кісточок та ін.) або обраного Вами крему і можна використовувати ці аромаолії для масажу.
Ванни: У наповнену ванну (37-38 °С) додати 5-8 крапель лимонної олії або її суміші з іншими оліями, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури – 10-20 хв.
Ароматизація приміщення: 4-5 крапель лимонної олії або її суміші з іншими оліями додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Аромат наповнить приміщення. При відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з гарячою водою і помістити її на радіатор опалення. Тривалість процедури – 15-20 хв. Лимонну та інші ефірні олії для аромалампи купити можна в нашому інтернет-магазині «Ароматика мрії».
Зверніть увагу!
Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.
Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!
podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.