Категорія | |
GTIN | 4603619000131 |
Країна виробник | Швейцарія |
Міжнародне найменування | Acetylcysteine |
Код АТС/ATX | |
Упаковка | По 2 таблетки в блистере; по 5 блистеров в упакове |
Форма випуску | Таблетки шипучі |
Код Моріон | 145001 |
Дозування | 600 мг |
Виробник |
Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.
діюча речовина: acetylcysteine;
1 таблетка шипуча містить ацетилцистеїну 600 мг;
допоміжні речовини: лимонна кислота, натрію гідрокарбонат, аспартам, ароматизатор лимонний.
Таблетки шипучі для приготування розчину для перорального застосування.
Білі, круглі таблетки з характерним лимонним злегка сірчаним запахом.
Муколітичні засоби. Код АТС R05C B01.
N-Ацетилцистеїн чинить муколітичну дію. Наявність в структурі ацетилцистеїну сульфгідрильних груп сприяє розриву дисульфідних зв'язків кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїнів і зменшення в'язкості слизу. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.
Більш того, ацетилцистеїн надає пряму антиоксидантну дію, обумовлену наявністю вільної тіолової (-SH) нуклеофільної групи, яка легко взаємодіє з електрофільними групами окисних радикалів, нейтралізуючи їх. Зокрема, становлять інтерес сучасні дані про те, що ацетилцистеїн захищає α-антитрипсин - білок, що інгібує еластазу від руйнування під дією хлорної кислоти, вираженого окисного агента, який продукується білком мієлопероксидазою активованих фагоцитів.
При профілактичному застосуванні ацетилцистеїну відзначається зниження частоти і тяжкості загострень у пацієнтів з хронічним бронхітом і муковісцидозом. Захисний механізм ацетилцистеїну ґрунтується на здатності його реактивних сульфгідрильних груп зв'язувати вільні радикали.
Тому Флуімуціл можна застосовувати для лікування гострих і хронічних захворювань респіраторної системи, що супроводжуються густою і в'язкою секрецією.
Завдяки своїй молекулярній структурі ацетилцистеїн може легко проникати через клітинні мембрани. Усередині клітини ацетилцистеїн деацітіліруется до L-цистеїну - амінокислоти, з якої синтезується внутрішньоклітинний глютатіон.
Глютатіон - високореактивний трипептид, потужний антиоксидант, цитопротектор, є вираженим фактором внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів як екзогенного, так і ендогенного походження, але і від ряду цитотоксичних речовин.
Ацетилцистеїн запобігає виснаженню і сприяє підвищенню синтезу внутрішньоклітинного глютатіону, який бере участь в окисно-відновних процесах клітин, сприяючи таким чином детоксикації шкідливих речовин. Цим пояснюється дія ацетилцистеїну як антидоту при отруєнні парацетамолом.
Ацетилцистеїн повністю абсорбується при пероральному прийомі. Після перорального прийому препарат швидко метаболізується в стінках кишечника і печінки.
Внаслідок метаболізму в стінках кишечника і ефекту першого проходження біодоступність ацетилцистеїну при пероральному прийомі дуже низька (приблизно 10%). Сmax в плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому і вони залишаються вищими протягом 24 годин.
Ацетилцистеїн поширюється як в незміненому вигляді (20%), так і у вигляді метаболітів (80%), переважно розподіляється в печінці, нирках, легенях і бронхіальному секреті. Обсяг розподілу ацетилцистеїну - 0,33-0,47 л/кг маси тіла. Зв'язок з білками становить близько 50% через 4 години після прийому і зменшується до 20% через 12 год. Близько 30% виділяється нирками. Т1/2 становить 6,25 год.
Захворювання органів дихання, що супроводжуються утворенням мокротиння підвищеної в'язкості: гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз.
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну і компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, бронхіальна астма без згущення харкотиння. Препарат у формі шипучих таблеток і гранул містить аспартам, тому не рекомендується його застосування у хворих з фенілкетонурією.
Застосування разом з ацетилцистеіном протикашльових засобів може зумовити застій мокротиння в зв'язку з придушенням кашльового рефлексу.
При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (виключаючи доксициклін), ампіцішллін, амфотерицин В, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що веде до зниження активності обох препаратів.
Тому інтервал між застосуванням цих лікарських засобів повинен становити не менше 2 год.
Одночасний прийом ацетилцистеїну та нітрогліцерину може призвести до посилення судинорозширювальної і дезагрегантної дії останнього.
Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.
Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами.
Ацетилцистеїн усуває токсичні ефекти парацетамолу.
Вплив на лабораторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на результати колориметричного дослідження саліцилатів та визначення уратів і кетонових тіл.
Пацієнти з БА повинні перебувати під суворим контролем під час лікування в зв'язку з можливим розвитком бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеином слід негайно припинити.
Рекомендується з обережністю приймати препарат у пацієнтів з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо в разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.
Застосування ацетилцистеїну, в основному на початку лікування, може викликати розрідження бронхіального секрету і збільшити його обсяг. Якщо пацієнт не може ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірації.
Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для діючої речовини препарату.
Разова доза Флуімуціла таблеток шипучих 600 мг містить 6,82 ммоль (156,74 мг) натрію. Це необхідно враховувати пацієнтам, що дотримують дієту з контролем споживання натрію. Лікарський засіб у формі гранул для приготування розчину для перорального прийому містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози препарат в даній формі приймати не слід.
Флуімуціл для парентерального введення необхідно застосовувати з обережністю у осіб із захворюваннями печінки, нирок, порушенням функцій надниркових залоз.
Хворим на бронхіальну астму та обструктивним бронхітом Флуімуціл можна призначати з обмеженням при систематичному контролі бронхіальної прохідності.
У разі виникнення бронхоспазму лікування потрібно негайно припинити. Препарат містить аспартам, тому його застосування не рекомендується у хворих з фенілкетонурією.
Даних немає.
При вагітності та в період годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Дорослі та діти старше 14 років Таблетку шипучу 600 мг розчиняють у 1/3 склянці води та приймають 1 раз на день. Тривалість курсу лікування лікар визначає індивідуально, залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне). При розчиненні ацетилцистеїну необхідно користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими та гумовими поверхнями. Не вводити у цей розчин інші препарати.
Застосовують дітям старше 14 років.
Нет данных о случаях передозировки любых лекарственных форм ацетилцистеина, предназначенных для приема внутрь.
Применение препарата в указанных дозах не вызывает симптомов передозировки ацетилцистеином. Ацетилцистеин при приеме в дозе 500 мг/кг/сут не вызывает признаков и симптомов передозировки. Высокие дозы препарата могут инициировать массированное выделение бронхолегочного секрета, что приведет к обструкции дыхательных путей. Это может сделать необходимым механическое удаление слизи из трахеобронхеального дерева.
Симптомы: может проявиться желудочно-кишечными симптомами, такими как тошнота, рвота и диарея.
Лечение: специфического антидота при отравлении ацетилцистеином нет, терапия симптоматическая.
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, набряк Квінке.
З боку нервової системи: головний біль.
З боку органа слуху: дзвін у вухах.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія.
Судинні розлади: геморагії.
З боку дихальної системи: бронхоспазм, диспное.
З боку шлунково-кишкового тракту: стоматити, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея, диспепсія.
З боку шкіри та її придатків: кропив’янка, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж.
Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя.
Результати досліджень: зниження артеріального тиску.
Дуже рідко повідомлялося про випадки анемії. У рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла. Відмічались випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.
3 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.
Таблетки по 600 мг №2 у блістерах, по 5 блістерів у картонній пачці.
Без рецепта.
Замбон Світцерланд Лтд.
Вiа Iндустрiа 13, CН — 6814 Кадемпiно Швейцарiя.
Зверніть увагу!
Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.
Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!
podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.