Очікується
GTIN | 9006968012667 |
Упаковка | блістер |
Код АТС/ATX | |
Форма випуску | Свічки (Супозиторії) |
Код Моріон | 188068 |
Кількість в упаковці | 6 |
Лікарська форма | Супозиторії по 10 мг по 6 супозиторіїв у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці |
Дозування | 10 мг |
Міжнародне найменування | Butylscopolamine |
Виробник |
Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.
активна речовина: гіосціна бутілбромід;
допоміжні речовини: вода очищена - 10 мг, твердий жир W45 - 1610 мг.
Супозиторії ректальні білі або кольору слонової кістки, гладкі, довгасті.
М-холіноблокатори. Код ATX: A03BB01
Має місцеву спазмолітичну дію на гладку мускулатуру внутрішніх органів (шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, сечовивідних шляхів), знижує секрецію травних залоз. Місцеве спазмолітичну дію пояснюється гангліоблокірующіе і Антімускаріновие активністю препарату.
Будучи четвертинною амонієвою похідною, гіосціна бутілбромід не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, тому антихоліргичний вплив на ЦНС відсутній.
Всмоктування і розподіл
Будучи четвертинною амонієвою похідною і володіючи високою полярністю, гіосціна бутілбромід незначно всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Після ректального застосування всмоктування препарату становить 3%. Середня абсолютна біодоступність становить менше 1%.
Гіосціна бутілбромід внаслідок високої афінності до мускаринових і нікотинових рецепторам розподіляється головним чином в м'язових клітинах органів черевної порожнини і малого таза, а також в інтрамуральних гангліях органів черевної порожнини. Ступінь зв'язування з білками плазми (альбуміном) - низька і становить близько 4.4%. Встановлено, що препарат (в концентрації 1 ммоль) in vitro взаємодіє з транспортером холіну (1.4 нмоль) в епітеліальних клітинах людської плаценти.
Метаболізм і виведення
Метаболіти, виводиться із сечею, слабо зв'язуються з мускариновими рецепторами, тому вони не активні і не володіють фармакологічними властивостями.
Після ректального застосування препарату ниркова елімінація становить 0.7-1.6%; виведення відбувається в основному через кишечник. Ниркова екскреція метаболітів гіосціна бутилброміду становить менше 0.1% від величини дози.
Ниркова коліка;
жовчна коліка;
спастична дискінезія жовчовивідних шляхів і жовчного міхура;
холецистит;
кишкова колька;
пилороспазм;
виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення (у складі комплексної терапії);
альгодисменорея.
Бускопан® може посилити антихолінергічну дію трициклічних і тетрациклічних антидепресантів, антигістамінних препаратів, антипсихотичних препаратів, хінідину, амантадину, дизопіраміду, антихолінергічних препаратів (наприклад, тіотропію, іпратропію броміду, атропіноподобних з'єднань).
Одночасне застосування препарату Бускопан® і антагоністів допаміну (наприклад, метоклопраміду) призводить до ослаблення дії на шлунково-кишкового тракту обох препаратів.
Бускопан® може посилювати тахікардію, спричинену бета-адреноміметиками.
З обережністю слід призначати препарат в наступних клінічних ситуаціях: підозра на кишкову непрохідність (в т.ч. стеноз воротаря); обструкція сечовивідних шляхів (у т.ч. доброякісна гіперплазія передміхурової залози), тахіаритмії (в т.ч. миготлива тахіаритмія), закритокутова глаукома.
У тих випадках, коли біль в животі невідомого походження триває або підсилюється, або коли одночасно відзначаються такі симптоми, як лихоманка, нудота, блювота, зміни консистенції калу і частоти дефекацій, чутливість живота, зниження артеріального тиску, непритомність або кров у калі, необхідно негайно звернутися за медичною консультацією.
Досліджень щодо впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та механізмами не проводилось.
Дані про застосування препарату при вагітності і проникнення препарату і його метаболітів у грудне молоко обмежені. Застосування препарату при вагітності та в період лактації протипоказано.
Досліджень щодо впливу препарату на фертильність не проводилося.
Препарат застосовують ректально. Супозиторій вводять загостреним кінцем в пряму кишку.
Дорослим і дітям старше 6 років призначають по 1-2 супозиторія 3-5 разів/добу.
Препарат не слід застосовувати щодня понад 3 днів без консультації лікаря.
Протипоказано застосування препарату в дитячому віці до 6 років.
В даний час випадки передозування препарату Бускопан® не описані, тому такі симптоми і рекомендації носять теоретичний характер.
Симптоми: можливі антихолінергічні ефекти - затримка сечі, сухість у роті, почервоніння шкіри, тахікардія, пригнічення моторики шлунково-кишкового тракту, минущі порушення зору.
Лікування: показано застосування холіноміметіков. При глаукомі місцево призначають пілокарпін (у вигляді очних крапель). При необхідності призначають холиномиметики для системного застосування (наприклад, вводять в/м або в/в неостигмін в дозі 0.5-2.5 мг); серцево-судинні ускладнення лікують відповідно до звичайних терапевтичних правил; проводять підтримуючу терапію; при паралічі дихальної мускулатури - інтубація і ШВЛ; при затримці сечі - катетеризація сечового міхура.
Багато хто з перерахованих небажаних ефектів можуть бути пов'язані з антихолінергічними властивостями препарату. Антихолінергічні побічні ефекти зазвичай виражені слабо і проходять самостійно.
З боку імунної системи: анафілактичний шок, анафілактична реакція, задишка, шкірні реакції (наприклад, кропив'янка, висип, еритема, свербіж) та інші реакції гіперчутливості.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія.
З боку травної системи: сухість у роті.
З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: дісгідротична екзема.
З боку сечовидільної системи: затримка сечі.
5 років.
Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С.
Зверніть увагу!
Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.
Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!
podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.