Що таке Солпадеїн?
Солпадеїн — це комбінований лікарський засіб, що володіє знеболюючим і жарознижуючим діями за рахунок компонентів в своєму складі (парацетамол і кофеїн).
Парацетамол надає аналгезуючий і жарознижувальний ефект. Кофеїн, в свою чергу, демонструє тонізуючу дію (знижує відчуття втоми, покращує роботу мозку і фізичну витривалість, збільшує частоту серцебиття, а також артеріальний тиск при гіпотензії). Також кофеїн сприяє посиленню аналгетичної дії лікарського засобу.
Парацетамол використовується при різних больових станах, наприклад:
- головний біль;
- зубний біль;
- мігрень;
- міалгія (біль в м'язах);
- невралгія;
- менструація;
- радикуліт;
- розтягування;
- синусит;
- біль в горлі.
Також парацетамол застосовують для зменшення високої температури тіла при різних захворюваннях.
Що потрібно знати перед початком прийому Солпадеїну?
Солпадеїн слід обережно приймати при бронхіальній астмі або інших захворюваннях, пов'язаних з системою дихання, а також при одночасному вживанні з наступними лікарськими засобами:
- анксіолітики (засоби проти депресії);
- антиеметики;
- засоби, що знижують концентрацію ліпідів (гіполіпідемічні засоби).
При тривалому використанні підвищеної дози Солпадеїну, слід контролювати показники крові.
Поділіться зі своїм лікарем, якщо ви вагітні або годуєте грудьми. Під час вагітності та лактації (годування груддю) Солпадеїн протипоказаний.
Що станеться при пропуску чергової дози Солпадеїну?
Прийміть дозу Солпадеїну, яку ви пропустили, як тільки згадаєте. Не приймайте пропущену дозу, коли прийшов час для наступної. Не використовуйте додатково Солпадеїн для компенсації попередньої. Прийом подвійної дози може призвести до передозування і серйозних побічних ефектів. Під час ГРВІ можна випадково прийняти подвійну дозу препарату, так як багато ліків від застуди містять парацетамол.
Які побічні ефекти Солпадеїну?
У разі використання Солпадеїну протягом довгого часу, є ймовірність виникнення порушень з боку печінки і нирок. Також при прийомі Солпадеїну можуть виникнути такі побічні ефекти:
- нудота блювота;
- біль в животі;
- запор;
- алергія (висип, свербіж, кропив'янка, набряк);
- анемія — знижений рівень еритроцитів або гемоглобіну в крові;
- тромбоцитопенія — зниження чисельності тромбоцитів;
- метгемоглобінемія — підвищений рівень метгемоглобіну в крові;
- слабкість, запаморочення;
- пришвидшене серцебиття.
Це неповний список побічних ефектів які можуть виникнути від прийому Солпадеїну. Зверніться до фахівця за медичною консультацією у разі погіршення самопочуття після прийому даного анальгетика.
Симптоми передозування Солпадеїну
У разі, якщо виникло передозування Солпадеїном — негайно зверніться до лікаря або викличте швидку допомогу (навіть якщо при цьому у вас задовільне самопочуття).
Передозування Солпадеїном може викликати такі ефекти:
- нудота блювота;
- біль в шлунку;
- інтоксикація (легка або важка);
- збільшення пітливості;
- блідість шкіри;
- прискорене серцебиття (тахікардія);
- шум у вухах;
- сплутаність свідомості;
- коллапс;
- судоми;
- бронхоспазм;
- утруднене дихання.
Чого не можна робити при прийомі Солпадеїну?
Використання Солпадеїну разом з алкоголем заборонено, так як дана комбінація може викликати гепатотоксичність. Протипоказано приймати Солпадеїн, якщо людина страждає на хронічний алкоголізм.
Під час використання Солпадеїну не рекомендується надмірне вживання чаю і кави, тому як дані напої містять кофеїн, який вже є в ліках, і можуть спровокувати перезбудження, порушення сну, почастішання серцебиття, аритмію.
Годування груддю протипоказане під час прийому Солпадеїну. Розкажіть свого лікаря, якщо ви вагітні або годуєте грудьми перед тим, як приймати ліки.
Спосіб застосування та дозування Солпадеїну
Використовувати Солпадеїн слід внутрішньо після прийому їжі. Шипучі таблетки необхідно змішати в 50 мл води.
Солпадеїн протипоказаний дітям до 12 років. Для дітей з 12-16 років застосовують 1 таблетку не більше 3-4 разів на день з проміжком між прийомом не менше 4 годин. Одноразова доза 1 таблетка, найвища добова — 4 таблетки.
З 16 років і дорослим застосовують по 1-2 таблетки, 3-4 рази на день з проміжком між прийомом не менше 4 годин. Разова доза не повинна становити більше ніж 2 таблетки, найвища добова доза не більше 8 таблеток.
Взаємодія Солпадеїну з іншими ліками і речовинами
Солпадеїн збільшує дію антикоагулянтів, що сприяє появі кровотеч.
Протиблювотні препарати покращують швидкість поглинання парацетамолу, що входить до складу Солпадеїну, а кошти, що знижують холестерин, навпаки, зменшують швидкість всмоктування даної речовини.
Солпадеїн при спільному використанні знижує ефективність препаратів, що гальмують виникнення сечових каменів і поліпшують їх видалення з організму.
Кофеїн сприяє прискоренню всмоктування ерготаміну (алкалоїду ріжків).
Етиловий спирт (алкоголь) збільшує ризик токсичної дії на печінку в комбінації з Солпадеїн.
Що потрібно обов'язково знати про Солпадеїн
У зв'язку з тим, що Солпадеин є комбінованим засобом, переконайтеся, що у вас немає протипоказань або алергії на будь-який з компонентів даного анальгетика.
Зберігайте Солпадеїн, а також інші ліки, в недоступному для дітей місці. Не давайте нікому свої лікарські препарати, так як прийом лікарського засобу повинен відбуватися згідно з показаннями до застосування. Застосовуйте Солпадеин тільки так, як написано в інструкції.
Джерела
Солпадеїн / Державний реєстр лікарських засобів України (укр.)
Paracetamol / Drugs.com (англ.)
Caffeine / Drugs.com (англ.)