Синупрет - лікарський засіб, який застосовується під час лікування запалення верхніх дихальних шляхів, запалення пазух носа. У складі препарату містяться рослинні компоненти, які чинять комплексну дію: зменшують набряклість слизової оболонки дихальних шляхів, мають секретолітичну та протизапальну дію, дають імуностимулювальний та противірусний ефект.
Синупрет - показання до застосування: риносинусити, всі види синуситів. Може призначатися синупрет у разі гаймориту, фронтиту, етмоїдиту, сфеноїдиту. Застосовуються в разі гострого та хронічного перебігу захворювань.
Під впливом компонентів препарату полегшується відтік слизу з носа, зменшується набряк слизової дихальних шляхів, зникає закладеність носа, відновлюється носове дихання. Також препарат діє на низку вірусів, заважаючи їхньому розмноженню, і покращує результативність антибіотикотерапії.
Цей лікарський засіб завжди приймається всередину. Його не використовують для інгаляцій або розсмоктування в горлі. Як пити синупрет, залежить від форми, в якій буде вживатися препарат. Крім того, при використанні синупрету дозування залежить від віку пацієнта.
Таблетки потрібно приймати не розжовуючи і запивати достатньою кількістю рідини, бажано після їди. Краплі дорослі можуть пити в розведеному вигляді. Дітям краплі розводять водою, можна також додавати їх у сік або чай, щоб дитина не відмовилася від прийому через гіркуватий присмак ліків. Сироп можна вживати нерозведеним або розводити в невеликій кількості рідини.
Як і в інших лікарських засобів, у цього препарату є протипоказання і побічні ефекти. Однак при застосуванні синупрету побічні ефекти виникають досить рідко. Може розвиватися реакція з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота, діарея) та алергічні прояви (висип, свербіж, задишка, набряк Квінке). Ще в більш рідкісних випадках як реакція нервової системи можуть виникати непритомність.
Протипоказання до застосування цього лікарського засобу:
З обережністю слід застосовувати цей лікарський засіб при гастритах.
Синупрет має кілька форм випуску:
Це дає можливість кожному вибрати найбільш зручний варіант. Сироп і краплі насамперед призначаються для дітей. Дорослі можуть користуватися всіма формами препарату.
Синупрет - чи можна вагітним? Протипоказань для використання синупрету вагітним немає. Однак перед його застосуванням обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем. Лікар може призначити синупрет під час вагітності в 1 триместрі, 2 або 3 триместрі, але для цього мають бути показання, і користь від застосування ліків має перевищувати можливі ризики для плода.
Синупрет під час годування груддю також не заборонений до застосування. Однак перш ніж приймати синупрет при ГВ, обов'язково потрібно обговорити це з лікарем.
Препарат може використовуватися в лікуванні синуситів і риносинуситів у дітей. Синупрет при нежиті у дитини допомагає прибрати закладеність носа і відновити дихання через ніс. Однак застосовувати синупрет грудним дітям не можна. Цей лікарський засіб дозволяється до використання з 2 років (краплі або сироп).
Може також бути рекомендованим синупрет при аденоїдах дітям. Завдяки протизапальній та антимікробній дії його застосування чинить позитивний ефект у разі аденоїдів.
Препарат дозволяється використовувати тричі на день. При цьому під час використання синупрету дозування дітям має підбиратися строго відповідно до інформації, зазначеної в інструкції. Не можна перевищувати разову і добову дозу, яка розраховується під конкретний вік.
Синупрет не належить до групи антибіотиків. Однак при спільному застосуванні з антибіотиками цей лікарський засіб покращує ефективність їх використання. Крім того, активні компоненти препарату перешкоджають розмноженню низки вірусів.
Синупрет належить до фітопрепаратів, оскільки активними діючими речовинами в його складі є рослинні компоненти. Однак ці ліки не є гомеопатичними.
Стандартний курс лікування становить 7-14 днів, проте лікар може порекомендувати іншу тривалість прийому препарату. Важливо пити ліки в правильних дозуваннях, які залежать від віку пацієнта і вказані в інструкції до лікарського засобу.
Рекомендується вживати цей препарат після їди. Таблетки потрібно запивати великою кількістю рідини і вживати не розжовуючи. Сироп можна приймати під час їди, між прийомами їжі або після їди. Людям, у яких присутні проблеми шлунково-кишкового тракту, краще приймати сироп синупрет після їди.
В інструкції до препарату не зазначено, що компоненти синупрету можуть якимось чином взаємодіяти з алкоголем. У складі крапель і сиропу присутня невелика кількість етанолу. Тому немає суворих протипоказань для застосування препарату з алкогольними напоями.
Джерела
СИНУПРЕТ®, інструкція, застосування препарату Нормативно-директивні документи МОЗ України
Синупрет Bionorica
Синупрет Компендиум
Вся інформація призначається виключно для ознайомлювальних цілей і не є інструкцією до дії. Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я! Для постановки діагнозу та вибору методики лікування звертайтеся до лікаря.