Куріння призводить до різноманітних хвороб і шкодить майже кожному органу тіла. На кожну людину, яка вмирає через куріння, припадає не менше 30 осіб, які живуть із серйозним захворюванням, пов'язаним із курінням. Куріння викликає рак, хвороби серця, інсульт, захворювання легень, діабет та хронічну обструктивну хворобу легень (ХОХЛ), яка включає емфізему та хронічний бронхіт. Куріння також збільшує ризик туберкульозу, деяких очних захворювань та проблем з імунною системою, включаючи ревматоїдний артрит.
Тютюновий дим містить понад 5 хімічних речовин, шкідливих для здоров'я людини, включаючи нікотин. Люди, які курять, залежать від нікотину, але їм шкодять смоли та інші хімічні речовини в тютюні.
Багато хімічних речовин можуть викликати рак. Інші отруйні. Коли людина палить, ці хімічні сполуки ушкоджують легені і можуть проникати в кров і поширюватись по всьому організму. Куріння може вплинути на кожну частину тіла від шкіри до мозку.
Небезпечні для організму речовини, що містяться в тютюні цигарок, це:
Варто зазначити, що пасивне куріння також шкідливе для здоров'я, оскільки людина, яка знаходиться поряд з тим, хто курить, піддається впливу сигаретного диму, що несе за собою негативні наслідки.
Курці збільшують ризик захворювань дихальної системи, включаючи рак легень. Але вони також збільшують ризик інших захворювань, таких як хвороби серця, інсульт та рак ротової порожнини.
Куріння може призвести до таких негативних наслідків для здоров'я, як:
1. Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ). Це включає в себе:
2. Рак легень. Це аномальне зростання злоякісних клітин, що може призвести до пухлин. Він може починатися у слизовій оболонці бронхів або інших областях дихальної системи. Куріння, включаючи пасивне куріння, є основною причиною раку легенів. Симптоми раку легень включають:
3. Інші види раку. Куріння також підвищує ризик розвитку інших видів раку дихальної системи. До них відносяться рак носа, пазух, голосової коробки та горла. Куріння також збільшує ризик багатьох інших видів раку шлунково-кишкової, сечовидільної та жіночої, репродуктивної систем.
Симптоми захворювань легень, пов'язаних із курінням, можуть виглядати як інші захворювання легень або проблеми зі здоров'ям. Якщо у вас є якісь симптоми захворювання легень, зверніться до лікаря якнайшвидше.
4. Хвороби серця та кровотворної системи. Куріння може викликати закупорку та звуження артерій, що означає менший приплив крові та кисню до серця. Куріння може призвести до виникнення ішемічної хвороби серця, серцевого нападу, інсульту, захворювання периферичних судин, а також до цереброваскулярних захворювань (ушкодження артерій).
5. Проблеми із зором. Куріння сигарет може наражати на більший ризик розвитку двох серйозних очних захворювань:
6. Метаболічні порушення. Куріння може призвести до розвитку діабету. Пов'язано це з тим, що:
Загалом, якщо людина курить, у неї на 30-40% більше шансів захворіти на діабет 2 типу, ніж у людей, які не курять.
7. Хвороби зубів. Куріння збільшує ризик захворювань ясен, втрати зубів та чутливості. Як тільки людина має пошкодження ясен, куріння також ускладнює їх загоєння.
8. Проблеми зі слухом. Як нікотин, так і окис вуглецю знижують рівень кисню в крові та звужують кровоносні судини по всьому організму, у тому числі у внутрішньому вусі, відповідальні за те, як людина чує. Також вважається, що нікотин та сигаретний дим:
9. Проблеми із фертильністю. Куріння сигарет може вплинути на здоров'я репродуктивної системи, ускладнюючи зачаття. Також воно може негативно вплинути на вироблення гормонів та якість сперми. Крім цього, куріння може призвести до ранньої менопаузи у жінок в порівнянні з некурцями.
10. Проблеми з опорно-руховою системою. Куріння обмежує потік багатої киснем крові, яка живить кістки, м'язи та суглоби і допомагає їм гоїтися. Воно впливає на здатність організму засвоювати кальцій, що призводить до зниження щільності кісткової тканини та послаблення кісток. Нікотин уповільнює вироблення костетворних клітин, які так важливі для загоєння. Також куріння може розщеплювати естроген — ключовий інгредієнт для створення та підтримки здорового скелета. Тому куріння може призвести до розвитку остеопорозу (зниження щільності кісткової маси).
11. Ослаблення імунітету. Хоча канцерогени у тютюні та сигаретах винні у підвищеному ризику розвитку раку, багато інших сполук діють як прозапальні та імунодепресанти, включаючи нікотин, формальдегід, аміак, окис вуглецю, бензопірени, смоли, ацетон, гідроксихінон, оксидикад. З них нікотин, як відомо, є імуносупресивним, що може призвести до зниження нейтрофільної фагоцитарної активності, а також впливати на хемотаксис і клітинну сигналізацію, на додаток до пригнічення вивільнення активних форм кисню (АФК), тим самим погіршує здатність нейтрофілів знищувати патогени. У легенях куріння викликає каскад запальних агентів, у яких макрофаги призводять до руйнування тканин та подальшого вивільнення запальних агентів, які призводять до стійкого хронічного запального синдрому.
Відмова від куріння є одним з найважливіших дій, які люди можуть зробити, щоб поліпшити своє здоров'я. Є багато користі здоров'ю при відмові від куріння.
Відмова від куріння:
Також відмова від куріння є єдиним найкращим способом захистити членів сім'ї, колег, друзів та інших людей від ризиків для здоров'я, пов'язаних із вдиханням диму від пасивного куріння.
Користь для серцево-судинної системи при відмові куріння:
Користь для дихальної системи при відмові куріння:
Відмова від куріння знижує ризик розвитку 12 різних видів раку, у тому числі гострий мієлоїдний лейкоз (ГМЛ), а також рак легень, жовчного та сечового міхура, товстої та прямої кишки, стравоходу та шлунка, нирок та печінки, ротової порожнини, горлянки та гортані, підшлункової та щитовидної залоз.
Користь для репродуктивного здоров'я при відмові куріння:
Відмова від куріння допомагає організму обернути негативні наслідки сигаретного диму на імунну систему і відновити свою здатність боротися з хворобами.
Згодом люди, які кинули палити, бачать багато користі для здоров'я. Організм розпочинає серію позитивних змін, які продовжуються роками.
Ніколи не пізно кинути палити. Відмова від куріння покращує здоров'я та знижує ризик серцевих захворювань, раку, хвороб легень та інших, пов'язаних із курінням.
Куріння тютюну є як фізичною залежністю, так і психологічної звичкою. Нікотин із цигарок забезпечує тимчасовий і викликаючий звикання «кайф». Усунення цього регулярного вживання нікотину змушує організм відчувати фізичні симптоми та потяг до скасування. Куріння також може бути способом впоратися з депресією, тривогою чи навіть нудьгою. Кинути курити означає знайти інші, здоровіші способи впоратися з цими почуттями.
Для відмови від куріння можна вдатися до двох способів: медикаментозного і немедикаментозного. Також можна їх комбінувати для більш ефективного результату. Щоб кинути палити без застосування спеціальних ліків, рекомендується спробувати змінити спосіб життя, уникати тригерів, намагатися вживати більше овочів, дотримуватися питного режиму і обов'язково підвищити фізичну активність.
Медикаментозний спосіб боротьби з курінням включає прийом замінників нікотину. Це можуть бути пігулки від куріння, а також спреї, жувальні гумки та інноваційні, трансдермальні пластирі. Нікотинова замісна терапія (НЗТ) працює, замінюючи частину нікотину, який людина звикла отримувати з цигарок, тому вона не почувається також некомфортно після відмови від куріння.
Ліки для відмови від куріння включають наступне:
Представники лікарських препаратів від нікотинової залежності включають наступні:
Також для більшої ефективності при відмові від куріння можуть підійти препарати групи адаптогенів (наприклад, Адаптол (синтетичний), Женьшень, Родіола (рослинні)). Вони допомагають адаптуватися до нових умов життя, сприяють зменшенню симптомів залежності від нікотину, знижують потяг до куріння.
Smoking & Tobacco Use / CDC (англ.)
Health Effects of Cigarette Smoking / CDC (англ.)
What are the health risks of smoking? / NHS (англ.)
Why is smoking bad for me? / Asthma and Lung (англ.)
Health Risks of Smoking Tobacco / ACS (англ.)
10 of the Worst Diseases Smoking Causes / ALA (англ.)
Quit smoking / Mayo Clinic (англ.)
13 Best Quit-Smoking Tips Ever / WebMD (англ.)
Quitting smoking / Health Direct (англ.)
Вся інформація призначається виключно для ознайомлювальних цілей і не є інструкцією до дії. Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я! Для постановки діагнозу та вибору методики лікування звертайтеся до лікаря.
Препарати від куріння | Ціна |
---|---|
Табекс таблетки по 1,5 мг, 100 шт. | 436.45грн |
Адаптол таблетки по 500 мг, 20 шт. | 546.46грн |
Адаптол капсули по 300 мг, 20 шт. | 389.66грн |
Петруша капсули, 10 шт. | 51.46грн |
Нікоретте зі смаком свіжих фруктів гумка жувальна для лікування тютюнової залежності по 4 мг, 30 шт. | 321.18грн |